ارتودنسی نامرئی چیست؟ (+ قیمت ارتودنسی نامرئی 1403)

ارتودنسی نامرئی چیست
آنچه می خوانید...

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی چیست ؟ ارتودنسی نامرئی روشی جدید برای حرکت دادن و منظم کردن دندان است. درمان ارتودنسی دندان نامرئی (clear aligner) ، با بریس های کاملا بی رنگ انجام می شود که ظاهری نامرئی و شفاف دارد و این بریس‌ها جایگزین سیم‌های فلزی سنتی شده‌اند.

بسیاری از افراد به‌دلیل ظاهر نه چندان جذاب سیم‌های ارتودنسی قید انجام آن را می‌زدند. اما در سال‌های اخیر استفاده از ارتودنسی نامرئی به‌کمک این افراد آمده است.

به همین علت انجام ارتودنسی نامرئی invisalign orthodontics به انتخاب اول افراد بزرگسال به‌خصوص کسانی که ارتباط زیادی با مردم دارند، شده‌است.

با استفاده از ارتودنسی دندان نامرئی دیگر کسی متوجه تلاش سیم های روی دندان هایتان نخواهد شد و در طول دوره درمان با ارتودنسی هم می‌توانید بدون خجالت و توضیح دادن به کسی لبخند بزنید.

حتما برای ویزیت رایگان و رزرو وقت ارتودنسی دندان در مرکز ارتودنسی جردن با شماره 02188770961 تماس بگیرید و یا شماره تماس خود را در فرم زیر بگذارید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

اگر دندان‌های منظمی نداشته‌ باشید، حتما در بازه ای از زندگی خود به ارتودنسی فکر کرده‌اید. تاریخچه استفاده از ارتودنسی برای تغییر فرم فک و دندان‌ها به یونان باستان برمی‌گردد.

صدها سال طول کشید تا انسان مدرن امروزی به بالاترین تکنیک‌های استفاده از ارتودنسی دست پیدا کند. یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین این تکنیک‌ها ارتودنسی نامرئی است.

اگر دوست دارید بدانید که ارتودنسی نامرئی چیست؟ و اطلاعات جامعی در رابطه با آن به‌دست آورید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

قیمت ارتودنسی نامرئی 1403 در تهران

قیمت ارتودنسی نامرئی در تهران از قیمت 15.000.000 تا 65.000.000 میلیون تومان است که برای قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا از 30 تا 50.000.000 میلیون تومان در سال 1403 می باشد و ارتودنسی نامرئی لینگوال فک بالا حداقل 15.000.000 میلیون تومان است.

قیمت ارتودنسی نامرئی به موارد زیادی مانند : وضعیت فک و فرم دندان‌های بیمار، سن بیمار، طول زمان درمان، نوع ارتودنسی انتخابی و… بستگی دارد که بر قیمت ارتودنسی دندان نامرئی در تهران تاثیر می‌گذارند.

قیمت ارتودنسی نامرئی می‌تواند تابعی از فاکتورهای زیادی باشد. وضعیت فک و فرم دندان‌های بیمار، سن بیمار، طول زمان درمان، نوع ارتودنسی انتخابی و… عواملی هستند که بر قیمت انجام ارتودنسی تاثیر می‌گذارند.

 • قیمت ارتودنسی نامرئی لینگوال برای هر فک حداقل 15.000.000 میلیون تومان است.
 • قیمت ارتودنسی نامرئی سرامیکی هر فک حداقل 10 تا 20.000.000 میلیون تومان است.
 • قیمت ارتودنسی دندان نامرئی متحرک هر فک 15 تا 25.000.000 میلیون تومان است.
 • قیمت ارتودنسی دندان نامرئی شفاف برای دو فک 50 تا 65.000.000 میلیون تومان است.

هزینه ارتودنسی دندان نامرئی در تهران به وضعیت فک و فرم دندان‌های بیمار، سن بیمار، طول زمان درمان، نوع ارتودنسی انتخابی و… بستگی دارد.

در ادامه می توانید جدول قیمت ارتودنسی نامرئی در تهران و سال 1403 را مشاهده کنید.

نوع ارتودنسی دندان قیمت ارتودنسی زمان نسبی درمان
ارتودنسی نامرئی لینگوال 20 الی 40 میلیون 5 الی 18 ماه
ارتودنسی دندان سرامیکی 30 الی 48 میلیون 6 الی 24 ماه
ارتودنسی دیمون ثابت دو فک 40 الی 60 میلیون 6 الی 24 ماه
ارتودنسی نامرئی شفاف دو فک 50 الی 65 میلیون 6 الی 18 ماه
جدول قیمت ارتودنسی نامرئی در تهران

به دلیل اینکه در هنگام خنده و یا صحبت کردن دندان های فک بالا بیشتر در معرض دید دیگران است بیشترین کاربرد ارتودنسی نامرئی معمولا در فک بالا می باشد.

به همین دلیل تقاضای ارتودنسی نامرئی فک بالا در بین مراجعین بیشتر است و در این قسمت جدول قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا را قرار داده ایم.

ارتودنسی نامرئی فک بالا
ارتودنسی نامرئی فک بالا

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا در سال 1403 بر اساس تعداد دندان و نوع ارتودنسی نامرئی مشخص می شود و در حدود 20.000.000 تا 40.000.000 میلیون تومان و برای ارتودنسی نامرئی فک بالا شفاف 40 تا 50.000.000 میلیون تومان است.

همانطور که گفتیم ارتودنسی دندان نامرئی به دلیل اینکه کاملا شفاف و نامرئی است معمولا برای ارتودنسی فک بالا بیشتر استفاده می شود و در بین بزرگسالان محبوبیت بیشتری دارد.

اگر میخواهید یک درمان ارتودنسی شیک و بدون دغدغه داشته باشید پیشنهاد ما ارتودنسی دندان نامرئی است زیرا برای ظاهر دندان و لبخند شما هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

نوع ارتودنسی دندان قیمت ارتودنسی زمان نسبی درمان
ارتودنسی نامرئی فک بالا لینگوال 20 الی 30 میلیون 5 الی 18 ماه
ارتودنسی نامرئی سرامیکی فک بالا 30 الی 40 میلیون 6 الی 24 ماه
ارتودنسی فک بالا دیمون ثابت 30 الی 50 میلیون 6 الی 24 ماه
ارتودنسی نامرئی فک بالا شفاف 40 الی 50 میلیون 6 الی 18 ماه
جدول قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا

invisalign چیست؟

Invisalign نمونه ای از ارتودنسی نامرئی با پوشش الاینرهایی شفاف و متحرک است که درمان صاف شدن دندان ها را بدون محدودیت های براکت و سیم های ارتودنسی فلزی انجام می دهند.

اینویزیلاین یا invisalign با کمک سیستم های کامپیوتری و متناسب با مشکلات دندان و فک بیمار و با مواد ترموپلاستیک و نامرئی طراحی می شود و دارای نمونه های مختلف زیر می باشد:

 •  

  اکسپرس اینویزیلاین ها (Invisalign Express)

   

 •  

  اینوزیلاین ای سون (Invisalign i7 )

   

 •  

   اینویزیلاین لایت (Invisalign Lite)

   

 •  

   اینویزیلاین کامل (Invisalign Full)

   

Invisalign در واقع نام برند ابداع کننده این نوع الاینرهاست که به شهرت جهانی رسیده است. البته علاوه بر این کمپانی؛ برندهایی دیگری مانند Alignerco.com، ClearCorrec ، sciencedirect و … نیز الاینر شفاف تولید می کنند.

اما برای رسیدن به پاسخ این سوال که؛ Invisalign بهتر است یا بریس های فلزی؟! نیاز به بررسی بیشتر توسط ارتودنتیست دارد.

به طور کلی اگر بیمار دارای ناهنجاری های خفیف دندانی است و نمی خواهد با چالش های بریس های فلزی مواجه شود، اینویزیلاین گزینه خوبی برای وی خواهد بود.

کاربرد ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی دندان نامرئی فقط در ظاهر با ارتودنسی‌های سنتی متفاوت است. این نوع از ارتودنسی‌ها یا با رنگ مینای دندان ساخته می‌شود و یا اینکه به‌صورت شفاف روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

ارتودنسی دندان نامرئی مانند ارتودنسی‌های عادی به فک فشار وارد می‌کند و به‌مرور زمان باعث تغییر فرم دندان‌ها می‌شود. ارتودنسی‌های مختلف نسبت به سیستم خود به روش‌های مختلفی به دندان و فک فشار وارد می‌کنند.

امروزه ارتودنسی دندان نامرئی به دلیل اینکه ظاهری طبیعی و نامرئی دارد بیشتر از روش های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در ادامه به بررسی انواع ارتودنسی دندان نامرئی و مزایا و معایب آنها می‌پردازیم.

هزینه ارتودنسی دندان 1403

برای مشاهده جدول هزینه انواع ارتودنسی دندان در تهران کلیک کنید …

انواع ارتودنسی نامرئی

 •  

  ارتودنسی نامرئی ثابت

   

 •  

  ارتودنسی نامرئی متحرک

   

ارتودنسی دندان نامرئی انواع مختلفی دارد که دندان پزشک بر اساس نوع مشکل و نیاز بیماران آنها را پیشنهاد می‌کند. برای انتخاب بهترین نوع ارتودنسی بر اساس نیاز خود باید با دندان پزشک مشورت کنید.

البته باید در نظر داشته‌ باشید که انواع ارتودنسی‌های نامرئی به دو دسته ارتودنسی نامرئی ثابت و متحرک تقسیم می شود. در ادامه به معرفی انواع ارتودنسی نامرئی می‌پردازیم.

ارتودنسی دندان نامرئی انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر کدام میپردازیم.

قبل از اینکه انواع ارتودنسی دندان نامرئی را توضیح دهیم پیشنهاد میکنیم برای آگاهی از هزینه انواع ارتودنسی در تهران به لینک زیر مراجعه کنید.

ارتودنسی نامرئی ثابت

ارتودنسی نامرئی ثابت از جنس بریس های سرامیکی و همچنین بریس هایی از جنس یاقوت کبود ساخته می‌شوند. بریس‌های مورد استفاده برای پشت دندان‌ها هم در این روش از جنس لینگوال ساخته می‌شود.

در ادامه تمامی این روش ها را بررسی می‌کنیم ...

بریس‌های سرامیکی کاربردی مشابه نوع فلزی خود دارند و تنها تفاوت آن‌ها این است که از جنس سرامیک و با ظاهری شبیه به مینای دندان انسان تولید می‌شوند.

ظاهر سرامیکی و شفاف ارتودنسی دندان نامرئی ثابت باعث می‌شود که ارتودنسی دندان از بیرون تقریبا نامرئی و غیرقابل تشخیص به نظر برسد.

استفاده از بریس‌های نامرئی برای ارتودنسی هم مانند بریس‌های سنتی فلزی نیاز به مراجعه منظم ماهانه و تنظیم فشار و قوس برای فرم دهی فک و دندان‌ها دارد.

بریس‌های ارتودنسی دندان نامرئی لینگوال هم مانند بریس‌های سرامیکی و یاقوت کبود نیاز به پیگیری منظم و مراجعه به دندانپزشک برای تنظیم ارتودنسی دارد.

این نوع بریس‌های لینگوال از جنس فلز ساخته شده‌ اند اما به‌ دلیل اینکه سیم‌های ارتودنسی در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرد، در دسته بندی ارتودنسی نامرئی جای دارد.

به همین دلیل اگر قصد دارید که از ارتودنسی نامرئی لینگوال استفاده‌کنید، می‌توانید بدون نگرانی لبخند زیبای خود را با وجود ارتودنسی دندان حس کنید.

ارتودنسی دندان نامرئی متحرک

در ارتودنسی نامرئی متحرک بریس های شفاف جای سیم‌های زمخت و تیره سنتی را می‌گیرند. استفاده از ارتودنسی متحرک نه‌ تنها باعث لبخندی زیبا می‌شود، بلکه راحتی و قابلیت جابه‌جایی را به بیمار هدیه می‌کند.

حدود 20 سال قبل، استفاده از ارتودنسی دندان نامرئی به‌ وسیله نوعی اولیه از ارتودنسی متحرک که به آن Clear align گفته می‌شد، کلید خورد.

ارتودنسی دندان نامرئی متحرک شامل دو اسپلینت واضح و شفاف است که به‌خوبی با دندان‌های بیمار چفت می‌شود. این وسیله برای حرکت تدریجی دندان‌ها و رسیدن به‌حالت ایده آل به فک بیمار فشار وارد می‌کند.

از مهمترین مزایای استفاده از ارتودنسی متحرک، بهداشت دهان و دندان و راحتی استفاده و همچنین زیبایی آن در هنگام درمان است.

افرادی که از ارتودنسی معمولی استفاده می‌کنند معمولا نمی‌توانند بهداشت دهان و دندان خود را مانند سابق رعایت کنند، اما با استفاده از ارتودنسی متحرک نامرئی بیمار می‌تواند هر زمانی که بخواهد بدون مزاحمت مسواک کند و همچنین اسپیلنت ها را از دهان خود خارج کرده و به‌خوبی شست و شو دهد.

مزایای ارتودنسی دندان نامرئی متحرک

استفاده از ارتودنسی دندان نامرئی متحرک می‌تواند مزایای زیادی را برای بیماران به‌ همراه داشته‌باشد. در زیر تعدادی از آنها را نام می‌بریم.

1- راحتی و قابلیت جابه‌جایی بلوک‌های دندان در این روش بیشتر از روش های قدیمی تر است.

2- سهولت رعایت بهداشت دندان با استفاده از این روش به‌دلیل متحرک بودن ابزارهای ارتودنسی

3- راحتی در تناول غذا و نداشتن مشکل گیر کردن غذا بین سیم‌های ارتودنسی دندان

4- پایین آمدن احتمال پوسیدگی دندان‌ها در این روش به دلیل متحرک بودن ابزار ارتودنسی

مدت زمان ارتودنسی نامرئی چقدر است ؟

مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی بین 6 تا 36 ماه زمان می‌برد که نسبت به درمان های سنتی ارتودنسی مدت زمان بسیار کمتری است. در روش های قدیمی مدت زمان ارتودنسی از 1 سال تا 4 سال به طول می انجامید که با روش ارتودنسی دندان نامرئی به 6 تا 36 ماه کاهش یافته است.

البته در نظر داشته باشید که برای اینکه بدانید طول درمان شما با استفاده از ارتودنسی دندان نامرئی چه مقدار زمان می‌برد باید با متخصص ارتودنسی دندان خود مشورت کنید.

البته ممکن است که پزشک استفاده از ارتودنسی را برای شما کمتر یا بیشتر از این بازه زمانی تجویز کند. همچنین باید در نظر داشته‌ باشید که طول درمان با استفاده از ارتودنسی به موارد زیادی از جمله سختی دندان‌ها، سن بیمار، شرایط فک بیمار، نوع ارتودنسی انتخابی و… بستگی دارد.

دکتر محمد رضا بدیعی متخصص ارتودنسی

دکتر محمد رضا بدیعی

متخصص ارتودنسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو مشاوره آنلاین رایگان

دریافت وقت مشاوره آنلاین رایگان با دکتر بدیعی متخصص ارتودنسی